top of page

Knapp

Nekupujeme jen nemovitost. Kupujeme zejména kus historie. Nejen místo a prostor mezi zdmi, kde žili lidé, kterým za možnost nabýt tento dům vděčíme.

Sokolovská 129/50, Praha 8 / Karlín

Vznik nakladatelství na Karlíně

Roku 1866 Mamert Knapp spolu se společníkem založili firmu Mikuláš a Knapp, knihkupectví, knihtiskárna, litografie, nakladatelství a knihařství v Karlíně. V roce 1896 Mamert Knapp zemřel.

Na jeho místo ve firmě nastoupili synové, František (1874–1919) a Václav (1875 – 1941). Roku 1903 zakoupili vlastní dům na tehdejší Královské (dnes Sokolovské) třídě čp. 129/500, přikoupili nové knihtiskařské stroje a snažili se docílit nejlepšího výsledku v barevné reprodukci. To se jim také podařilo a podnik docílil nejlepších výsledků v tříbarevném knihtisku.

Lokalita

Nabízenými nemovitostmi jsou parcela č. 74 o výměře 561 m² a na ní stojící podsklepená, třípodlažní budova s podkrovím – bytový dům, o celkové užitné ploše 1500 m², včetně sklepních a půdních prostor. Nemovitosti jsou situovány na adrese Sokolovská 129/50, 186 00, Praha 8 – Karlín. Uvedené Nemovitosti jsou zapsány na listu vlastnictví LV. č. 38, pro katastrální území 730955 Karlín, obec Praha, zapsáno u Katastrálního úřadu pro hlavní město Prahu, katastrální pracoviště Praha (kopie příslušného listu vlastnictví LV. č. 566, katastrální území Nové Město, obec Praha tvoří přílohu této nabídky).

Nemovitosti se nachází v památkově chráněném území v části Prahy 8 – Karlín, v blízkosti Karlínského náměstí. Budova č.p. 129 je postavena jako řadová vnitřní, v podobné okolní zástavbě dnes již převážně administrativních a bytových objektů. Lokalita této části Prahy je vhodná jak pro ubytování, sídla firem (kanceláře, prodejny, služby …), tak zejména pro rezidenční bydlení. Vzhledem ke své poloze, v širším centru hlavního města, podobné okolní zástavbě a dobré občanské vybavenosti, patří z pohledu rezidenčního bydlení i obchodních aktivit k jedné z nejvíce a konzistentně vyhledávaných částí Prahy. Stanice metra Florenc a Křižíkova jsou vzdáleny do 500 m (7 min. chůze), centrum města Náměstí Republiky je vzdáleno 1,5 km. Tramvajová zastávka je vzdálena do 100 m.

Dům byl postaven okolo roku 1830. Aktuálně je užitně rozdělen na několik užitných částí: byty, obchody, kanceláře, sklady, sklepy a půdy. Většina částí je pronajímána. Nejvyšší hodnotou ve vztahu k výnosům z nájmu skýtají byty, obchody a kanceláře. V ostatním se počítá s přidanou hodnotou vytvořenou v budoucnu (rekonstrukce), zejména pak s potenciální možností navýšení podlažnosti budovy.

Bytová část domu je tvořena pěti byty o dispozicích garsoniéra, 2kk, 3kk, 4kk a 4kk. Některé byty jsou tržně pronajímány, některé jsou doposud obývány stávajícími vlastníky. Části domu tvořící obchody jsou najímány tiskárnou, prodejnou kožené galanterie, obchodem se vzduchotechnikou, fotoateliérem. Větší část obchodů si pronajímá i potřebné skladové prostory. Kanceláře ve 2. NP, jsou pronajímány za tržních podmínek. Sklepy prozatím využívány nejsou. Půdy jsou převážně volné, z části slouží jako prostor pro uskladnění.

 

Aktuální roční výnos z nájmu je 1.250.000 Kč. Nižší výnos je ovlivněn tím, že v pronájmu některých částí budovy není dosaženo maximálních tržních podmínek na trhu pronájmu bytových i komerčních prostor. Potenciál výnosu z ročního nájmu, při zajištění možnosti dosáhnout na maximalizaci tržní nájemní efektivity, predikujeme při zohlednění 80% korekce výnosu z nájmu, na částku 2.000.000 Kč/rok.

Hlavní údaje
Analýza SWOT

Analýzou popisujeme a identifikujeme charakter nemovitosti z pohledu tržní nabídky a poptávky 

Pro výše uvedené, průzkumem aktuální situace na realitním trhu, při uvážení dalšího vývoje realitního trhu uvádíme:

Výčet místností v budově činžovního domu, Sokolovská 129/50, Praha 8 ― Karlín si vyžádejte zde >

Hlavní zjištěné hodnoty

5%

průměrné roční zhodnocení ceny parcely (k.ú. Karlín) v uplynulých deseti letech


7,5%

budoucí potenciál růstu ceny 1 m²/rok parcely (k.ú. Karlín)


50.000 Kč/m² 

aktuální reálná tržní cena 1 m² stavební parcely (k.ú. Karlín)


100.000 Kč/m²

aktuální průměrná prodejní cena m² výnosové UP (byty, kanceláře) 


1.250.244 Kč

aktuální roční výnos z pronájmu budovy (104.187 Kč/měs.)


2.000.000 Kč

potenciál ročního výnosu z pronájmu z aktuálního stavu nemovitosti


275 Kč/m²

potenciál současného výnosu z pronájmu 1 m² UP
 

500 Kč/m²

budoucí potenciál výnosu z nájmu komerční plochy za 1 m² UP

Závěr analýzy SWOT:

Potenciál růstu ceny stavební parcely v lokalitě, vysoká stavební variabilita, stoprocentní zastavěná plocha parcely, potenciál okamžité možnosti zefektivnění měsíčních a ročních výnosů, dlouhodobý a konzistentní zájem o daný typ nemovitostí v lokalitě Praha 8 - Karlín, perfektní umístění téměř na středu mezi zastávkami metra Florenc a Křižíkova a mnoho dalších pozitiv nás utvrzují o jedinečnosti této nabídky.

MARTIN-DONAT.jpg

»Neváhejte a kontaktujte mě ještě dnes. Předem Vám děkuji za Vaší důvěru.«

Martin Donát

Ředitel a předseda představenstva

Tel.: +420 212 812 500
E-Mail: martin.donat@general-reality.cz

Vyžádejte si kompletní informace v tiskové podobě

Výborně! Zpráva byla přijata.

kontakt

»Za každým naším projektem je skupina lidí ochotných věnovat svůj čas a obchodní talent, každodenně zvyšovat kvalitu poskytovaných služeb a podílet se na vašem úspěchu.«

bottom of page